Кригла Пиво

Скопско со редизајн на амбалажата од 0,33л.

Скопско го претстави новиот, подобрен изглед на стаклената амбалажа од 0,33 литри. Ова е пивото што најчесто се служи во кафулињата и дискотеките и заради тоа е доста популарно пакување помеѓу помладите љубители на пивото.

Како ви се допаѓа на прв изглед?

Скопско со редизајн на амбалажата од 0,33л.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар