Кригла Пиво

Скопско со Фејсбук апликација за поддршка на ракометарите

Македонската ракометна репрезентација денеска ги започнува натпреварите за пласман на Олимписките Игри во Лондон. Скопско пиво кој е официјален спонзор на ракометарите креираше две Facebook апликации за сите фанови кои сакаат на тој начин да им дадат поддршка на нашите ракометари.

Со едната апликација можете да го облечете дресот на вашиот омилен ракометар, а со другата можете да ја обоите вашата профил фотографија во боите на Македонското знаме. Апликациите се достапни на официјалната Фејсбук страна на Скопско преку табот Ракомет 2012. Да навиваме заедно за Македонија!

Објавено на 06.04.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар