Кригла Пиво

Сите пива што се служат на германските стадиони

Германскиот портал Bierspot.de и оваа година објави листа со сите пива што ќе се служат во фудбалската Бундеслига. Секој клуб во трите фудбалски лиги си има свој партнер од пиварниците задолжен за снабдување на гледачите со пиво. Изборот е лимитиран само на неколку пива од избраната пиварница. Доколку планирате да посетите некој фудбалски натпревар во Германија, листата ќе ви биде од корист да знаете какво пиво да очекувате.

Во продолжение листата на клубови и пива од првата германска бундеслига. Целата листа ја имате на следниов линк
Пива што се служат на германските стадиони

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар