Кригла Пиво

Шекил О’Нил во реклама за кинеско пиво

Шекил О'Нил во реклама за кинеско пиво

Кога ќе ја изгледате рекламава ќе ве остави со подотворена уста и многу прашалници „што сакал авторот да каже“. Но, за да биде воопшто забележителна во неа се појавува пензионираната кошаркарска НБА ѕвезда, Шекил О’Нил. Рекламата е за кинеското пиво Harbin. Вчера промовиравме уште една реклама за кинеско пиво со Трејси МекГрејди.

Интересна забелешка на Yahoo Sports, зошто пензионирни спортисти како Шекил О’Нил би работеле некоја посериозна работа кога може да заработуваат огромни пари со неколкучасовна лесна и смешна работа како снимањето на оваа реклама? Приказната од рекламата нема потреба да ја раскажуваме воопшто, погледнете ја сами.

Објавено на 26.05.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар