Кригла Пиво

С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив на Пивофест 2012

После официјалното отворање на Пивофест 2012, следуваше настапот на главните ѕвезди за првата вечер, С.А.Р.С. од Србија и нас добро познатите Дубиоза Колектив од Босна и Херцеговина. Тие беа жестоки и расположени како и секогаш, а публиката речиси сите песни ги пееше заедно со бендовите. Веројатно нема потреба да пишуваме колку беше добра забавата бидејќи тоа ќе го видите од сликите подолу. За да биде поинтересно сликите се наместени по рандом систем 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар