Кригла Пиво

Саботна вечер на Пиволенд 2012

Претпоследната вечер од годинешното издание на Пиволенд ја одбележаа настапите на странските изведувачи Triad од Италија, Негатив од Србија, Елементал од Хрватска и Baildsa од Грција. Негатив и Елементал се добро познати бендови на македонската публика и очекувано беше да направат одлична забава каде посетителите ги пееја песните од збор до збор. За крај на саботната журка и играње до последните сили во раните утрински часови се погрижи DЈ Славе.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар