Кригла Пиво

RoadCross: Не возете кога пиете!

RoadCross од Швајцарија неколку години успешно функционира давајќи услуги за заштита од автомобилски несреќи како и застапување и помагање на жртвите од ваквите несреќи. Нивната најнова кампања вклучува пивско шише каде на креативен начин им порачуваат на сите да не возат доколку пијат алкохол. Таа порака ја пренесуваме и ние.

RoadCross: Не возете кога пиете!

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар