Кригла Пиво

Ретро кампања на Карловачко

Ретро кампања на Карловачко

Bruketa&Žinić OM, една од најпознатите и најнаградувани рекламни агенции во регионов ја работеше новата кампања за Карловачко ретро – „Пиво како некогаш“. Ако првата кампања беше насочена да покаже како ова пиво е различно од другите односно дека е непастеризирано, сега кампањата го сместува Ретро пивото во природно окружување назад во минатото.

Погледнете ги двата видео спотови кои одлично се вклопуваат во приказната што сака да ја раскаже брендот:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар