Кригла Пиво

Нови реклами за пиво од Foster’s, Carling и Corona

За добар почеток на новата работна недела се одлучивме во еден пост да ви прикажеме 3 нови и интересни реклами за пиво од Foster’s, Carling и Corona. Уживајте со видео материјалот што е во продолжение:

Foster’s: Good Call

Претходните реклами од „Good Call“ серијата можете да ги погледнете на следниов линк.

Carling: Brilliantly British, Brilliantly Refreshing

Corona Light: Stan

Објавено на 07.05.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

Додади нов коментар