Кригла Пиво

Реклама за пиво снимена под вода

Реклама за пиво снимена под вода

Бразилската агенција F/Nazca Saatchi & Saatchi за новото Skol пиво Beats Senses одлучиле да снимат подводна реклама. Идејата потекнала од бојата на шишето на новото пиво која е сина и одлуката била да се сними сцена од подводна забава. Како изгледа сето тоа погледнете во самата реклама, а повеќе информации за текот на снимањето прочитајте на Adweek.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар