Кригла Пиво

Јелен пиво: Дел од нашата генијална природа

Јелен пиво: Дел од нашата генијална природа

Ретко споделуваме балкански реклами за пиво, но дефинитивно новата реклама за српското Јелен пиво вреди да ја погледнете и да ја имаме во нашата архива. Како и претходно овој бренд одлично си се позиционира на тамошниот пазар со рекламни пораки кои што ја погодуваат својата целна публика. Новиот видео спот е посветен на снаодливоста на луѓето кои што живеат на овие простори кога се во прашање работите што ги сакаат. Како на пример пивото 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар