Кригла Пиво

Рекламата на Budweiser за Super Bowl 2014

Рекламата на Budweiser за Super Bowl 2014

Скоро цела година, поточно од минатогодишниот Super Bowl немаме ставено реклама на Budweiser на сајтов. И оваа година без никакви изненадувања, од пивскиот бренд веќе традиционално играат на сигурна варијанта со добропознатите „Clydesdales“.

Во новата реклама, која очигледно доста емотивно ги погоди гледачите ширум светот, е прикажана љубовта помеѓу едно слатко кученце од расата Лабрадор и Clydesdale коњ. Во позадина оди песната на Passenger „Let Her Go“, а видеото има веќе над 15 милиони прегледи. Погледнете ја рекламатата подолу.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар