Кригла Пиво

Red Stripe: Реге оркестар

Red Stripe: Реге оркестар

Имате досега пробано пиво од Јамајка? Ние не, ама после оваа рекламна кампања дефинитивно имаме желба да го пробаме нивното Red Stripe пиво. Кампањата се вика „Hooray Beer“ и има за цел да ги слави малите убави моменти во животот кои не прават среќни.

Во рекламните спотови се појавува реге оркестар со препознатливите звуци и препознатливиот јамајкански стил. Целиот албум на оркестарот кој што е направен специјално за оваа кампања можете да си го симнете од официјалната веб страна redstripebeer.com. Уживајте во видео клиповите!

Red Stripe Beer – Office Party

Red Stripe Beer – Free Money

Red Stripe Beer – Big Word

Red Stripe Beer – Freezer Beer

Бонус:
Red Stripe Beer – Hooray To Doing Stuff Tomorrow!

Повеќе бонуси можете да погледнете на нивниот YouTube канал.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар