Кригла Пиво

Стејџ на радио МОФ на Пиволенд 2013

Денеска започнува шестото издание на Пиволенд, скопскиот фестивал на пивото кој повторно се враќа на добропознатата локација на Кале. Претходно беше објавена целосната официјална програма на трите стејџа, а во меѓувреме програмата беше дополнета со нов алтернативен стејџ зад кој стојат дечките од Радио МОФ.

Стејџ на радио МОФ на Пиволенд 2013

На нивната бина ќе се претстават повеќе млади и талентирани музичари, диџеи и бендови кои претежно не се познати на пошироката јавност и ова ќе биде добра можност за нив да настапат пред повеќебројна публика. Стејџот ќе биде во близина на игротеката за возрасни, а еве ја и временската рамка за нивните настапи која е објавена на веб страната од Радио МОФ:

Среда: Млади таленти од 5K Dj Workshop:

22:00 – 23:30 Апостолски
23:30 – 01:00 D.Lite
01:00 – 02:30 Атанасовски

Четврток:

20:00 – 21:45 Rover’s hangover
22:00 – 22:45 JUNE
23:00 – 00:00 Птица на жица
00:15 – 01:15 Ивана Низам
01:15 – 02:15 Филип Славковски
02:15 – 03:15 Skitara Live Set
03:15 – 05:00 B!Zarre

Петок:

21:00 – 22:00 DJ Perverzen
22:00 – 23:10 SMCK
23:10 – 00:20 Glodaragz
00:20 – 01:30 Anomalia Nativa
01:30 – 02:40 Kesko
02:40 – 03:50 Nascor San
03:50 – 05:00 The BassMighty Kretorz

Сабота:

20:00 – 20:45 Red Garden
21:00 – 21:45 One Night Stand
22:00 – 22:45 Rebirth of Cool
23:00 – 23:45 Fusnota
00:00 – 01:00 Fighting Windmills
01:30 – 03:00 Мар4е
03:00 – 05:00 60-60

Недела:

21:00 – 22:00 DJ Ѓото
22:00 – 22:35 Dvoen Somnez
22:50 – 23:35 Skopski Metez
23:50 – 00:35 DC Gangbang
00:50 – 01:10 Alex NRS
01:20 – 01:45 Dado
02:00 – 04:00 DJ Pimp

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар