Кригла Пиво

Чувството кога за првпат пробувате craft пиво

Чувството кога за првпат пробувате craft пиво

Видеово е направено од Bierdeluxe, германска онлајн продавница за пиво и прикажува реакции на различни луѓе од различни возрасни групи кои што за првпат пробуваат craft пиво.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар