Кригла Пиво

Првото порно пиво во светот

Првото порно пиво во светот
Еден од најпопуларните порно сајтови xHamster во соработка со италијанската пиварница K&L го произведе првото порно пиво во светот.

Според информациите се работи за белгиски Tripel пиво со 8.5% алкохол, направено со 5 видови на слад, 2 типа на хмељ, има црвенкаста боја со ноти на мед и коријандер. xHamster пивото е произведено од органски состојки, без конзерванси, непастеризирано и нефилтрирано, се полни во шишиња од 500ml и продажната цена е 3,90 евра.

Не пропуштајте да ја погледнете и видео рекламата 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар