Кригла Пиво

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

Најавен првиот пиво фестивал во Дојран

За прв пат оваа година на 29.07.2016 (петок) и 30.07.2016 (сабота) во Стар Дојран со почеток во 18:00 часот, ќе се одржи дводневен пиво фестивал лоциран на плоштадот под јаворите. Дојран “BEER Festival“ ќе располага со поставени штандови за точење, консумирање и презентација на разни видови пиво, штандови за скара, дводневна музичка програма за времетраење на целиот фестивал, се со цел да се задоволат вкусовите на сите посетители.

Наскоро повеќе информации за музичката програма на Дојран BEER Festival на Facebook настанот: https://www.facebook.com/events/109845406112157/

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар