Кригла Пиво

Позната музичката програма на Пивофест 2015

Пивофест 2015

Организаторите на Пивофест денеска најавија богата програма за време на четирите фестивалски денови на овогодинешниот тринаесетти по ред „Фестивал на пивото“. Забавата оваа година е резервирана од 16 до 19 јули, а како нејзини водители ќе бидат Маријана Станојковска и Жарко Димитриоски.

Еве ја и листата со музичките изведувачи:

Четврток 16-ти јули:

 • Слаткаристика
 • Љубојна
 • Саша Ковачевиќ
 • DJ Славе
 • DJ Мето S
 • DJ Мартин
 • DJ Синиша

Петок 17-ти јули:

 • Radio Activ
 • ZAA
 • DNK
 • Прљаво Казалиште

Сабота 18-ти јули:

 • Наум Петрески
 • Неда Украден
 • Оливер Драгоевиќ

Недела 19-ти јули:

 • Ален Хасановиќ
 • Гоца Тржан
 • Дино Мерлин

И оваа година најавени се придружни манифестации со кои ќе се анимираат посетителите на фестивалот, а за авантуристите предвидено е и бесплатно кампување на Могилата.

Извор: Prilep.gov.mk

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

8 коментари

 1. martin June 20, 2015 во 7:25 pm

  Aca lukasssssssssssssssssssssssssssssssssssss

 2. martin June 20, 2015 во 7:26 pm

  Bez aca lukas nistooooo

 3. aleksandar June 26, 2015 во 7:46 pm

  bezz bedza medenica nistoooooooooooooooooo

 4. aleksandar June 26, 2015 во 7:46 pm

  PEDZAAAA MEDENICAAAAAAAA

 5. aleksandar June 26, 2015 во 10:56 pm

  SASA KOVACEVIC

 6. Magdalena July 15, 2015 во 11:12 pm

  Neli djajkovski a, programava slabo godinava, Vreme e da se potpreme na pivoto.

Додади нов коментар