Кригла Пиво

Прилеп се журкаше до сабајле

После завршувањето на настапот на Кирил Џајковски на главната сцена, втората вечер на Пивофест 2012 продолжи на малата камена бина каде музика пуштаа DJ IceberG & DJ LephonQ. Забавата траеше скоро до 06.00 часот утрото.

Погледнете ги фотографиите од најупорните посетители кои се журкаа на електронската музика, консумираа, но и се „бањаа“ во пиво 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар