Кригла Пиво

Познати учесниците на Охридскиот Пиво Фест

Како што веќе пишавме, годинешниот втор по ред Охридски „Пиво Фест“ ќе се одржи од 28-ми до 31-ви jули 2011 г. на локацијата Билјанини Извори. Организаторите денеска ни ја испратија програмата и саатницата за првите 2 дена на што ние го додаваме и потврденото учество на македонскиот ска бенд Суперхикс на 30-ти Јули.

Update: Ја имаме целата програма за 4-те денови.

Ареа на Охридскиот Пиво-Фест 2010

Четврток, 28-ми Jули 2011

20:00-21:00 – Мадона (Видео концерт)
21:00-22:15 – Beta House
22:30-23:45 – Evolution
24:00-01:30 – Партибрејкерс
по 01:30 – „The best od Rock“ (DJ програма)

Петок, 29-ти Jули 2011

20:00-21:00 – Robbie Williams (Видео концерт)
21:00-22:00 – Чедомирски латино бенд
22:00-23:30 – Тони Зен
23:30-01:30 – Рибља Чорба
по 01:30 – „The best od Rock“ (DJ програма)

Сабота, 30-ти Jули 2011

20:00–21:00 – AC/DC (Видео концерт)
21:00–22:30 – Конект
22:30–00:00 – Суперхикс
00:00–02:00 – Поздрав Азри

Недела, 31-ви Jули 2011

Цела вечер – Сека Алексиќ и Черкези оркестар

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

3 коментари

  1. петре July 17, 2011 во 11:10 pm

    смесхни глупави охригани ова ви е исто како ние во прилеп да направиме фестивал на езерото и пастрмката а немаме ни пастрмка ни езеро хехеххехеххеех така и вие ни пивара ни пиво ни скара имате а правите фестивал на пивото искарата ех глупави и не писмени охригани газовите само за пари ви се отворени и мислите дека сте некој и несхто во македонија уствари вие сте не писмени прости гладни копилинја не просхетани хехеххехе

Додади нов коментар