Кригла Пиво

Познати брендови претставени како пива

Познати брендови претставени како пива

Како би изгледале некои од најпознатите светски брендови доколку беа пива?

Тимот на Printsome во текот на еден нивен тим-билдинг настан, дошол на идеја да ги претстави брендовите како Facebook, Nike, Apple или фудбалскиот тим Арсенал како пивски брендови со свои карактеристики и слогани. Погледнете ги во продолжение.

Facebrew: A beer to connect everyone

Facebook пиво

Nike: Just Drink It

Nike пиво

Arsenal: Go Drunnkers!

Аrsenal пиво

iBeer: Drink Differently

Apple пиво

Drinksome: You Drink Awesome

Drinksome

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар