Кригла Пиво

Претставен постерот за Октоберфест 2016

Претставен постерот за Октоберфест 2016

Официјалниот постер на годинешниот Октоберфест е дело на две авторки, Susanna Schneider и Linda Sophia Schultheis, студентки по дизајн во Минхен кои што победија на традиционалниот натпревар за постер. Дизајнот на овие 2 девојки ќе се најде на илјадници промотивни материјали како и на официјалната кригла (stein) на фестивалот.

183-третиот Октоберфест ќе се одржи од 17-ти септември до 2-ри октомври во Минхен.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар