Кригла Пиво

Различните лица на Октоберфест

Типови на посетители на Октоберфест

Иако видеово е направено за Октоберфест, може да кажеме дека ова важи за повеќето пивски фестивали. Погледнете ги различните лица на посетителите на Октоберфест па потоа може да ве прашаме и вас во кој тип се пронајдовте? 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар