Кригла Пиво

Подвижниот билборд на James Ready

Подвижниот билборд на James ReadyНе требаше да помине долго време за повторно да се сретнеме со некоја креативна маркетинг кампања на пивските компании. Кампањата на James Ready ја забележавме благодарение на Александар Атанасов кој во својот пост „Откачени билборди“ презентира необични начини да се привлечи вниманието на потрошувачите преку надворешното рекламирање.

Во клипот што е прикачен подолу може да погледнете како James Ready пронашле нов начин за приближување на својот бренд кон корисниците. Накратко, тие им помагаат на купувачите да заштедат пари на другите производи за да можат да си купат James Ready пиво.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар