Кригла Пиво

Почитувајте ги лименките бидејќи тие го почитуваат пивото [инфографик]

Американската пиварница Sly Fox во рамките на својата кампања за поголемо почитување на лименките направи интересен инфографик со информации за добрите страни на ваквата амбалажа за пиво. Како некои од предностите на лименките што се наведени ќе ги споменеме:

  • Алуминиумот побрзо се лади и подолго го чува ладно пивото;
  • Еколошка амбалажа и заштеда на енергија при рециклирање на алуминиумот;
  • Задржување на вистинскиот вкус на пивото;
  • Заштеда на простор и полесен транспорт;
  • Лесни за носење и за пакување при патување или одмор;
  • Не се кршливи и нема опасност за исекување како шишињата…

За повеќе погледнете ја сликата во поголема димензија.

Почитувајте ги лименките бидејќи тие го почитуваат пивото [инфографик]

Објавено на 18.04.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар