Кригла Пиво

Дизајн на пивско пакување од Patswerk

Дизајн на пивско пакување од Patswerk

Patswerk е холандско студио за графички дизајн и илустрации. За нивната годишнина по повод 7 години постоење одлучиле да направат лимитирано пакување со сет составен од 2 домашни пива и чаша за своите клиенти и пријатели. Финалниот резултат е навистина импресивен.

Дизајн на пивско пакување од Patswerk

Дизајн на пивско пакување од Patswerk

Дизајн на пивско пакување од Patswerk

Дизајн на пивско пакување од Patswerk

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар