Кригла Пиво

Пивскиот воз во Алјаска

Пивскиот воз во Алјаска

Погледнете како изгледа неколкучасовно уживање во убавините на Алјаска со воз каде имате на располагање голем број на пива и разноврсна храна. Не се работи за бајка туку за вистински настан кој што се случува секоја година во октомври. Плус ако имате среќа да се расипе возот може да добиете и екстра пиво 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

  1. i_kar October 23, 2014 во 2:17 pm

    Abe kriglaPivo, ne znajte kaj e Alaska ,a ? 😀 sigurno ne vo Kanada

    • Кригла Пиво October 23, 2014 во 8:30 pm

      Не сме пишале дека спаѓа под Канада никаде во текстот, сепак тагот е заради тоа што е поверојатно луѓето што се во Канада да си го дозволат него ли од САД 🙂

Додади нов коментар