Кригла Пиво

Пивски трикови

Пивски трикови

Како да изладите пиво за 5 минути? Имате премногу пена во криглата? Немате отворач?

Погледнете го видеото за неколку практични трикови кои можеби некогаш ќе ви се најдат во животот 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар