Кригла Пиво

Пивските етикети на Barley Forge

Пивските етикети на Barley Forge

Етикетите на пивата произведени од Barley Forge пиварницата од Costa Mesa, Калифорнија се инспирирани од Loteria, игра со карти популарна во Мексико и дизајнирани од ко-сопственикот на пиварата, Dave Stolte.

Пивските етикети на Barley Forge

Пивските етикети на Barley Forge

Пивските етикети на Barley Forge

Пивските етикети на Barley Forge

Извор: Ohbeautifulbeer.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар