Кригла Пиво

Пивски дизајни

Благодарение на Adweek го откривме еден од најдобрите блогови за пиво, Oh Beautiful Beer кој е насочен кон дизајнот на шишињата, лименките, етикетите, пакувањата и рекламните постери. Во моментов има претставено повеќе од 200 дизајни, а базата секојдневно се зголемува со нови интересни дизајнерски решенија.

 

 

Ние направивме избор на неколку уникатни дизајни кои можете да ги погледнете во галеријата подолу. Наш избор би бил „Hell Yeah Beer

Погледнете го и написот на Дезен.мк: Нови етикети и шишиња за пиво

Објавено на 27.12.2011

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар