Кригла Пиво

Пиволенд со Андроид апликација

Пиволенд - Андроид апликацијаПиволенд оваа година ќе биде збогатен и со официјална мобилна апликација за Андроид корисниците. Оваа апликација е вашиот мобилен водич низ фестивалот кој што вклучува целосна агенда, листа на изведувачи, список од сите пива кои што можете да ги консумирате како и сите твитови на тема Пиволенд. За преглед на категоријата Вести потребна ви е интернет конекција, додека другите информации можете да ги прегледувате офлајн.

Апликацијата е изработена од CodeWell, а можете да ја симнете од Google Play на следниов линк: Пиволенд – Андроид апликација

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар