Кригла Пиво

Пиволенд 2014

Пиволенд 2014

Гурмански викенд со пиво“ е мотото на годинешниот Пиволенд кој што ќе се одржи на скопското Кале од 20-ти до 24-ти август. Оваа година музичката програма ќе биде во знакот на домашните музичари со неколку гости од странство. Организаторите најавуваат над 50 видови на пиво, храна за сите гурмани и „експлозија“ од добра музика. Влезот како и секоја година е бесплатен. Во продолжение и целосната програма која што може да претрпи и некои измени:

Среда:

 • Asterodi B612
 • Chromatic Point
 • Бени и Нон Стоп
 • Леб и Сол
 • The John

Четврток:

 • Победници на конкурсот за млади бендови
 • К.У.Р.
 • SIZ
 • SMUT
 • Тијана Дапчевиќ
 • MVP
 • Мизар

Петок:

 • Победници на конкурсот за млади бендови
 • Puka Band Brooka
 • Тумбао Салса Бенд
 • Тајзи
 • Тамара
 • Дј Славе
 • Galactic Explorers

Сабота:

 • Победници на конкурсот за млади бендови
 • Димитар Андоновски
 • Pink Floyd Tribute
 • Дани Димитровска
 • Јоsip A Lisac
 • Жаре Бербер

Недела:

 • Banski Starcheta
 • Селимова-Желчевски
 • Влатко Лозановски
 • Beta House
 • Тони Михајловски и Скандал Састаф

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар