Кригла Пиво

Пивофест 2012 – Ден 3

Настапите на Мирослав Илиќ, Џеј и Жељко Јоксимовиќ, како и јавното запросување на сцена ја одбележаа третата вечер од фестивалот на пивото во Прилеп. Фестивалот поминува без никакви инциденти, со рекордна посетеност и огромни количини на испиено пиво и изедена скара. Кулминацијата се очекува за вечерва кога ќе настапи Лепа Брена.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар