Кригла Пиво

Пивофест 2016 од 14 до 17 јули во Прилеп

Пивофест 2013

Во очекување на официјалните информации за музичката програма и пиварите кои ќе бидат присутни на четинаринаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, она што е објавено на официјалната веб страна се датумите за годинешната манифестација која што ќе се одржи од 14-ти до 17-јули.

Еден од балканските музичари кои што веќе го најави својот настап на фестивалот преку својата официјална Facebook страна е Аца Лукас, кој би настапувал на претпоследната вечер од Пивофест 2016, односно на 16-ти јули.

 

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. Katerina June 1, 2016 во 12:15 am

    Sergej Cetkovic go imate li vo plan ovaa godina(2016)??

Додади нов коментар