Кригла Пиво

Пивофест 2014

Момент од Пивофест 2012

Пивофест 2014: 17.07 – 20.07

Програма на главна сцена:

Четврток, 17-ти јули 2014

 • Joke (Франција)
 • Даниел Кајмакоски (Македонија)
 • The Toasters (САД)
 • DJ Nas­tia Zoloto (Украина)
 • First Enter­tain­ment (Хрватска)

Петок, 18-ти јули 2014

 • Тијана и Тамара (Македонија)
 • Игор Џамбазов (Македонија)
 • Владо Јаневски (Македонија)
 • Хладно Пиво (Хрватска)

Сабота, 19-ти јули 2014

 • Фолклорно друштво од Австралија
 • Ефто Пупиновски (Македонија)
 • Тони Цетински (Хрватска)
 • Хелена Розга (Хрватска)

Недела, 20-ти јули 2014

 • Маид Хачимовиќ (БиХ)
 • Модна ревија на Васидора
 • Емина Јаховиќ (БиХ)
 • Жељко Самарџиќ (Србија)

 

Извор: Пивофестивал.мк

 

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

8 коментари

 1. Lea June 21, 2014 во 11:08 am

  Gde je Daniel Kajmakoski?

 2. Kika June 21, 2014 во 5:27 pm

  ana nikoliccc???

 3. Саксија June 21, 2014 во 7:40 pm

  Каде е програмата за на алтернативната сцена?

 4. ZB June 26, 2014 во 4:03 pm

  More Money then Fest!

 5. ne me znaes July 7, 2014 во 7:48 pm

  znaci pokatastrofa programa ne mozese da bid

 6. Martin July 14, 2014 во 11:09 pm

  KATASTROFA, KATASTROFA!
  se turbofolk, naredno i sranja.

 7. nebitno July 14, 2014 во 11:52 pm

  KE IMA LI VONREDNI VOZOVI ZA FESTIVALOV ????????? LINK ……..

Додади нов коментар