Кригла Пиво

Пивофест 2013

Пивофест 2012

Оваа недела започнува 11-тото издание на фестивалот на пивото во Прилеп кој ќе трае од 18-ти до 21-ви јули. Претходно ве известувавме за некои од главните музички ѕвезди кои ќе настапат, а сега во продолжение и официјална музичка програма на Пивофест 2013:

Главна сцена:

Четврток, 18-ти јули 2013

 • Зафир Хаџиманов
 • Маја Оџаклиевска
 • Вера Јанковиќ
 • Драган Мијалковски
 • Дани Димитровска
 • 2CELLOS

Петок, 19-ти јули 2013

 • Давид Нешкоски Трио
 • Калиопи
 • Santa Macairo Orkestar
 • Владо Георгиев
 • Inna

Сабота, 20-ти јули 2013

 • Миле Кузмановски
 • Соња Тарчуловска
 • Даниела Мартиновиќ
 • Халид Бешлич

Недела, 21-ви јули 2013

 • Mr. Jaakko
 • Bjonka & Copenhagen Chalgija
 • Dj Prinsen Paulista
 • Зоран Џорлев
 • Горан Брегович

Алтернативна сцена:

 • Четврток – Dj Acika
 • Петок – Dj Branchez
 • Сабота – Dj Erik Fox & Dejan Pete
 • Недела – Dj Babura

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

 1. Biljana July 17, 2013 во 12:30 pm

  Moze li da pisete od kolku casot nastapuvaat site izveduvaci? Za nie od drugi gradovi da znaeme koga da trgneme.Pozdrav

  • rahela July 17, 2013 во 11:03 pm

   jas sekoja godina odam sekogas pocnava negde okolu osum casot

Додади нов коментар