Кригла Пиво

Пиво e секогаш точен одговор

Во текот на денешниот ден, Дани Јанев на неговата твитер сметка сподели еден интересен дизајн на постер кој решивме да го споделиме и на КриглаПиво.ком. На сликата што е подолу може да видите кога и зошто треба да консумирате пиво.

Дизајнот е на Melissa Schmechel и е победник на годинешната онлајн изложба „Beer is Culture“ спонзорирана од американската пиварница Sixpoint Craft Ales.

Пиво е секогаш точен одговор

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар