Кригла Пиво

Пиво Фест 2011 во Прилеп

Од Пиво Фест 2010Во очекување на целосната музичка програма за Пиво Фест 2011 што по 9-ти пат ќе се одржи во Прилеп, ги пренесуваме учесниците што се засега познати. Постот ќе се апдејтира како ќе се објавуваат и останатите музички имиња.

 

Главна сцена:

Четврток, 14-ти Jули 2011

 • Суперхикс (Македонија)
 • Фолтин (Македонија)
 • Joke (Франција)
 • Red Five Point Star (Словенија)

Петок, 15-ти Jули 2011

 • The Purple Zeppelin (Македонија)
 • Crossroad Blues Band (Македонија)
 • Van Gogh (Србија)

Сабота, 16-ти Jули 2011

 • Гоце Аранудов (Македонија)
 • Елена Велеска (Македонија)
 • Миле Кузмановски (Македонија)
 • Харис Џиновиќ (Босна и Херцеговина)

Недела, 17-ти Jули 2011

 • Ламбе Алабаковски (Македонија)
 • Елена Ристеска (Македонија)
 • Влатко Илиески (Македонија)
 • Здравко Чолиќ (Србија)

 

Алтернативна сцена: Откажана

За сите нови информации следете го сајтот www.pivofest.info

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

 1. teknuvalo July 13, 2011 во 1:11 pm

  Еее, така еднаш многу одамна имало фестивал на пивото во Германија и тогашниот претседател на Македонија, Киро Глигоров како наш претставник разбира се пратил некој од Скопска Пивара. И седат така некаде на маса со други светски претставници и келнерот прашува кој што ќе пие: германецот вика дај ми мене еден Beck’s, холанѓанецот вика мене дај ми Heineken, данецот гордо си порачува Carlsberg и на крај нашиот вика мене дај ми една Coca Cola. Сите се свртиле кон него и зачудено го зјапале, а тој вика „е што зар само јас да пијам пиво“.

Додади нов коментар