Кригла Пиво

Пијте пиво како Викинг

Das Horn“ е нов производ кој може да ви ја исполни желбата да се чувствувате како Викинг додека пиете пиво 🙂

Пијте пиво како Викинг

Оваа пивска чаша во форма на рог доаѓа со врвка за на врат и постоље на кое што може да ја чувате. Креирана е од истоимениот стартап од Њујорк, а можете да ја купите за 25 долари. Има капацитет од 709ml.

Das Horn

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар