Кригла Пиво

Како да подготвите пијано пиле [инфографик]

Пред некој ден ви го претставивме блогот BeerBase, а денеска од кај нив ќе го преземеме инфографикот кој што го изработиле за тоа како да го подготвите познатиот рецепт за beer can chicken односно кај нас познат како пијано пиле или некаде се среќава како кокошка на пиво 🙂

Доколку се одлучите да го подготвите, пратете ни фотографија како ви излегло пилето или тагнете ги @BeerBase на Instagram 🙂

Како да подготвите пијано пиле [инфографик]

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. lence January 26, 2015 во 12:16 am

    Dobar apetit pijano pile so krigla skopsko pivo

Додади нов коментар