Кригла Пиво

Говорот на Peter Bouckaert од New Belgium пиварницата на TEDx

Говорот на Peter Bouckaert од New Belgium пиварницата на TEDx

Peter Bouckaert кој што од 1996 година работи во New Belgium пиварницата на локален TEDx настан зборува за неговата кариера изградена врз иновации и размислување „надвор од кутијата“. Говорот трае околу 15 минути и навистина вреди да се слушне.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар