Кригла Пиво

Патрик Свејзи во реклама за пиво од 1979 година

Патрик Свејзи во реклама за пиво од 1979 годинаБлагодарение на Big Sky Edit имаме можност да гледаме една постара реклама за американското пиво Pabst Blue Ribbon во која глуми Патрик Свејзи кој тогаш има 27-28 години.

Видеото датира од 1979 година, но е пренесено на HD квалитет.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар