Кригла Пиво

Отворање на Пиволенд 2012

Пиволенд 2012

Со настапите на македонските рок легенди Last Expedition и гостите од Србија, Бајага & Инструктори започна петтото издание на скопскиот фестивал на пивото Пиволенд 2012 кој се одржува под мотото: „Дојди! Види! Испиј!“ и ќе трае до недела, 2-ри септември. Најавени се повеќе од 20 видови на пиво и над 30 музички настапувачи на двете сцени на паркингот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Во продолжение и фото галерија од првиот ден:

Фотограф: Душица Николиќ

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар