Кригла Пиво

Отворање на Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Вечерва во Прилеп со настапите на Даниел Кајмакоски, Joke, The Toasters, DJ Nas­tia Zoloto и First Enter­tain­ment се отвора Фестивалот на пивото и скарата кој ќе трае се до недела. Ви пренесуваме дел од атмосферата на првиот ден од Пивофест и цените на некои од пивата кои ќе се продаваат:

 • Скопско точено 4 х 0,4л + 2 гратис – 200 ден.
 • Скопско точено 0,4л – 50 ден.
 • Скопско лименка 0,5л – 60 ден.
 • Скопско радлер лименка 0,5л – 50 ден.
 • Heineken лименка 0,5л – 100 ден.
 • Amstel лименка 0,5л – 70 ден.
 • Скопско пластика 1,5л – 150 ден.
 • Горско пластика 1,5л – 100 ден.
 • Златен Даб точено 0,4л – 50 ден.
 • Златен Даб пластика 1,5л – 200 ден.
 • Туборг точено 0,4л – 100 ден.
 • Туборг лименка 0,5л – 100 ден.
 • Крали Марко пластика 1,5л – 150 ден.
 • Ердингер точено 0,5л – 120 ден.
 • Ердингер точено 0,3л – 80 ден.
 • Ердингер шише 0,5л – 150 ден.
 • Staropramen точено 0,5л – 90 ден.
 • Staropramen лименка 0,5л – 90 ден.
 • Stella Artois лименка 0,5л – 120 ден.
 • Kamenitza точено 0,5л – 50 ден.
 • Kamenitza лименка 0,5л – 50 ден.
 • Kamenitza пластика 1,5л – 150 ден.

Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Пивофест 2014 во Прилеп

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

 1. baze July 18, 2014 во 9:12 pm

  цени во берлин на пиво од 0,5 л,,,,берлинер лименка и стакло 30 денари ,јевер 30 ден.битбургер 35 ден,бецк’с 35 ден,радебергер 35 ден’,велтинс 40 ден,,,,,,,итн а имаш и други пива добри 15 ден,,,,,,е. така може да правиме пиво фест за мене не е пиво фест кој најскапо пиво ке продаде туку кој повеке литри ке потроши

Додади нов коментар