Кригла Пиво

Отворање на Пивофест 2012

Синоќа започна 10-тото јубилејно издание на Пивофест во Прилеп. Првата вечер настапија Conquering Lion, Ras Zacharri, С.А.Р.С. и Дубиоза Колектив. Погледнете ја фото галеријата од отворањето на фестивалот и од настапите на Conquering Lion од Тетово и гостинот од Јамајка, Ras Zacharri.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар