Кригла Пиво

Отворање пиво со велосипед

Отворање пиво со велосипедЗнаеме дека постојат десетици начини за да отвориме пиво кои се особено корисни кога немаме во близина отворач за пиво. Денеска ќе погледнеме една од многуте техники со која можеме да отвориме пиво со велосипед. Или ако сакате поточно, со велосипедско тркало.

Техникава најмногу ќе им се допадне на велосипедистите кои сакаат да се почестат пиво-две после рекреативното возење.

Објавено на 27.05.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар