Кригла Пиво

Opeth со второ пиво – Communion Pale Ale

Opeth со второ пиво - Communion Pale Ale

Швеѓаните Opeth повторно соработуваа со пиварницата Northern Monk од Велика Британија за да направат второ пиво, но овој пат послабо за разлика од првото XXV Anniversary Imperial Stout. Communion e американски Pale Ale (APA) со 5.1% алкохол кој ќе се продава во 12 земји исклучиво во лименки. Името на пивото произлегува од последниот студиски албум на бендот издаден во 2014 година, Pale Communion.

Погледнете и еден осврт за самото пиво:

Извор: Theprp.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар