Кригла Пиво

Олимписки пивски дизајни

Синоќа со голем спектакл во Лондон беа отворени 30-тите Олимписки игри кои ќе се одржуваат до 12-ти август. Повеќе од 10.500 спортисти од преку 200 земји ќе се борат за најголемите спортски достигнувања во 26 различни спортови.

Повеќе за отворањето и за игрите можете да прочитате на некој од спортските портали, а ние ги издвоивме дизајните што ги припремија пивските брендови по повод Олимписките игри во оваа 2012 година.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. Jana July 30, 2012 во 12:06 pm

    Рекламата на Скопско е копија од Heineken. Катастрофа, да беа малку по креативни.

    http://kriglapivo.com/wp-content/uploads/2012/07/Heineken2.jpg

    http://kriglapivo.com/wp-content/uploads/2012/07/Skopsko1.jpg

Додади нов коментар