Кригла Пиво

Old Milwaukee: Додај ми пиво

Вирално видео на Old Milwaukee кое ни покажува десетина начини како да им додадеме лименка пиво на нашите пријатели без физички контакт со нив. Освен што може да научиме како да дадеме добар пивски „пас“, главната поука е дека не треба да ја отвараме лименката со пиво веднаш после тоа како не би го уништиле пивото што е внатре. Изветреано пиво? Не, благодарам.

Објавено на 20.06.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар