Кригла Пиво

Фото галерија од отворањето на Октоберфест

Како што веќе пишувавме во саботата беше отворено 179-тото издание на Октоберфест во Минхен. Во продолжение издвоивме триесетина фотографии од отворањето кои што ги пренесоа светските новински агенции:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар